- Oczyszczanie organizmu
- Poradnik
- 2020-03-31
Powstaje ona w wyniku obumierania glonów, których skorupka opada na dno zbiorników wodnych i z czasem, wraz z innymi skorupkami, tworzy skałę podobną do kredy.
Kupując ziemię okrzemkową, musimy się upewnić, że nabywamy tę przeznaczoną do stosowania spożywczego, a nie przemysłowego. Ziemia okrzemkowa bogata jest w makroelementy. W skład jej wersji spożywczej wchodzą: krzem (30%), wapń (19%), sód (5%), magnez (3%) i żelazo (2%).
Lecznicze właściwości ziemi okrzemkowej
Ziemia okrzemkowa najczęściej stosowana jest jako środek oczyszczający organizm z toksyn, złogów, bakterii i pasożytów. Redukuje też nieprzyjemny zapach z ust. Często stosowana jest w celu poprawy kondycji włosów i paznokci, a także w profilaktyce osteoporozy i ogólnie dla wzmocnienia kości. Korzystnie wpływa też na poziom cholesterolu, wzmacnia serce, poprawia odporność i perystaltykę jelit. Ziemia okrzemkowa ma również pozytywny wpływ na przemianę materii – zapobiega biegunkom i zaparciom. Stosowana jest doustnie w postaci proszku lub tabletek.
Ziemia okrzemkowa – środki ostrożności
Zaleca się, aby udział ziemi okrzemkowej w dziennej diecie wynosił maksymalnie 1%. Należy także pamiętać o wypijaniu dużej ilości płynów podczas kuracji. Ziemię okrzemkową przyjmujemy według wskazówek producenta – na czczo lub dwie godziny po ostatnim posiłku. W przypadku wystąpienia objawów przypominających grypę lub rozstrój żołądka należy zmniejszyć dawkę, aż do całkowitego przerwania kuracji. Ziemi okrzemkowej nie mogą przyjmować kobiety w ciąży, karmiące piersią i dzieci poniżej 12 lat.
Radosław Lesz
- Oczyszczanie organizmu
- Poradnik
- 2020-03-31
Inne wpisy w tej kategorii
2022-08-17
Oczyszczanie organizmu z toksyn
2022-08-03
Cukier – czy to już dobro luksusowe?
2022-03-23
Właściwości kryształu górskiego i jego rola w filtrze i-water
2022-03-17
Mikstury prozdrowotne według receptury prof. Michała Tombaka
2022-02-15
Kąpiel w soli – korzyści dla organizmu
2022-01-24